Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Item
ja: 項目

en: Type
ja: タイプ

en: more
ja: 続き

en: Disabled
ja: 無効

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: edit
ja: 編集

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Total
ja: 合計

en: Unknown
ja: 不明

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Desc
ja: 降順

en: Calendar
ja: カレンダー

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Permissions
ja: 権限

en: Apply
ja: 適用

en: Select
ja: 選択

en: Save content type
ja: コンテンツタイプの保存

en: Unavailable
ja: 利用不可

en: Available
ja: 利用可能

en: Offset
ja: オフセット

en: Nid
ja: ノードID

en: Reservation
ja: 予約

en: Undated
ja: 日付のない

en: You do not have any administrative items.
ja: 管理上の項目がありません。

en: Javascript Choice Form
ja: Javascript選択肢フォーム

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Resource
ja: リソース

en: Manage Reservations
ja: 予約を管理

en: Asc
ja: 昇順
