Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: more
oc: mai

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: edit
oc: modificar

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Unknown
oc: Desconegut

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Apply
oc: Aplicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: Save content type
oc: Enregistrar lo tipe de contengut

en: Unavailable
oc: Indisponible

en: Available
oc: Disponible

en: Offset
oc: Decalatge

en: Nid
oc: Nis

en: Undated
oc: Pas daté

en: You do not have any administrative items.
oc: Avètz pas accès a cap de pagina d'administracion.

en: Javascript Choice Form
oc: Causida del formulari Javascript

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -
