Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: more
ro: mai multe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: edit
ro: modifică

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Desc
ro: Descendent

en: Inactive
ro: inactiv

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Save content type
ro: Salvează tipul de conţinut

en: Available
ro: Disponibil

en: Offset
ro: Decalaj

en: You do not have any administrative items.
ro: Nu aveţi nici o permisiune administrativă.

en: Javascript Choice Form
ro: Alegere Formular JavaScript

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Resource
ro: Resursă

en: %title must be a number.
ro: %title trebuie să fie un număr.

en: Asc
ro: Ascendent
