Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Item
uk: Елемент

en: Type
uk: Тип

en: more
uk: ще

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: edit
uk: редагувати

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Total
uk: Всього

en: Unknown
uk: Невідомо

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Add Item
uk: Додати елемент

en: Desc
uk: Спад

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Calendar
uk: Календар

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Availability
uk: Доступність

en: Denied
uk: Заборонене

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select
uk: Вибір

en: Save content type
uk: Зберегти тип матеріалу

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Available
uk: Доступно

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Offset
uk: Зміщення

en: Contract
uk: Контракт

en: Reservation
uk: Резервування

en: Undated
uk: Без дати

en: Confirmed
uk: Підтверджено

en: You do not have any administrative items.
uk: Ви не маєте жодних адміністративних елементів.

en: Javascript Choice Form
uk: Форма вибору JavaScript

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Resource
uk: Ресурс

en: Unconfirmed
uk: Не підтверджено

en: Save Permissions
uk: Зберегти повноваження

en: Grouping
uk: Групування

en: %title must be a number.
uk: %title повинен бути числом.

en: Asc
uk: Зрост

en: Accessories
uk: Інструменти

en: Add a new content type
uk: Додати новий тип матеріалів

en: All Items
uk: Всі елементи
