Reset node statistics counter (reset_node_counter) (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: more
pt: mais

en: Reset
pt: Redefinir

en: Updated
pt: Atualizado

en: term
pt: termo

en: Published
pt: Publicado

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: System
pt: Sistema

en: Desc
pt: Decrescente

en: Defaults
pt: Padrões

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: author
pt: autor

en: Apply
pt: Aplicar

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Promote to front page
pt: Promover para a página inicial

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: - Choose an operation -
pt: - Escolha uma operação -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Demote from front page
pt: Retirar da página inicial

en: Stick
pt: Destacado

en: Asc
pt: Ascendente

en: Unstick
pt: Remover do destaque do topo

en: Change value
pt: Mudar valor

en: Change author
pt: Mudar autor
