Resolve IP (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: User
id: Pengguna

en: Hostname
id: Nama host

en: Location
id: Lokasi

en: Severity
id: Keparahan

en: Details
id: Rincian

en: Other
id: Lainnya

en: Referrer
id: Dirujuk oleh
