Resolve IP (7.x-1.0-beta1) - en to jv translation catalogue (11 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Date
jv: Tanggal

en: Message
jv: Pesen

en: User
jv: Panganggo

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Location
jv: Lokasi

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Other
jv: Liyané

en: Referrer
jv: Dirujuk nang
