Resolve IP (7.x-1.0-beta1) - en to ku translation catalogue (10 entries)

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Message
ku: پەیام

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Hostname
ku: ناوی خانەخوێ

en: Location
ku: شوێن

en: Severity
ku: دژواری

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Other
ku: هیتر
