Resolve IP (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Date
ro: Data

en: Message
ro: Mesaj

en: User
ro: Utilizator

en: Location
ro: Locaţia

en: Severity
ro: Gravitate

en: Details
ro: Detalii

en: Other
ro: Altele

en: Referrer
ro: Referinţă
