Resolve IP (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Date
tr: Tarih

en: Message
tr: İleti

en: User
tr: Kullanıcı

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Location
tr: Konum

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Other
tr: Diğer

en: Referrer
tr: Yönlendiren
