Resolve IP (7.x-1.0-beta2) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Date
ur: تاریخ

en: Message
ur: پیغام

en: User
ur: صارف

en: Hostname
ur: ہوسٹ کا نام

en: Details
ur: تفصیلات
