Resource Booking (7.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Status
pt: Estado

en: Approve
pt: Aprovar

en: Type
pt: Tipo

en: Requested
pt: Solicitado

en: Resources
pt: Recursos

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Event
pt: Evento

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Features
pt: Funcionalidades

en: Date field
pt: Campo da data

en: Availability
pt: Disponibilidade

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Available
pt: Disponível

en: Others
pt: Outras

en: Decline
pt: Rejeitar

en: Bookings
pt: Reservas

en: Resource
pt: Recurso
