Resource Booking (7.x-2.0-beta1) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Approve
ur: منظور

en: Type
ur: قِسم

en: Resources
ur: وسائل

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Name
ur: نام

en: Save settings
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔
