Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Suffix
ar: لاحقة

en: No
ar: لا

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Create
ar: أنشئ

en: Width
ar: العرض

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
ar: يُستعمل الاسم في العناوين URL للصور المولدة. استعمل الحروف اللاتينية والأرقام والشرطات السفلية (_) والشرطات(-) فقط.

en: Image style
ar: نمط الصورة
