Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to cs translation catalogue (9 entries)

en: No
cs: Ne

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Create
cs: Vytvořit

en: Width
cs: Šířka

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
cs: Jméno je použito v URL adresách pro generované obrázky. Použijte pouze malá písmena, čísla, podtržítka (_) a pomlčky (-).

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Responsive
cs: Responzivní
