Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Suffix
da: Endelse

en: No
da: Nej

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Create
da: Opret

en: Width
da: Bredde

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
da: Navnet bruges i URLer for genererede billeder. Brug kun små bogstaver, understregninger (_) og bindestreger (-).

en: Image style
da: Billedformat

en: Responsive
da: Responsivt
