Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: No
de: Nein

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Create
de: Erstellen

en: Width
de: Breite

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
de: Der Name wird in URLs für generierte Bilder verwendet. Nur alphanumerische Zeichen in Kleinschreibung, Unterstriche (_) und Bindestriche (-) verwenden.

en: Image style
de: Bildstil

en: Force redirect
de: Erzwungene Weiterleitung

en: Responsive Images
de: Responsive Bilder

en: Responsive
de: Responsiv

en: Add responsive style
de: Responsiven Stil hinzufügen

en: Add a responsive image style
de: Einen responsiven Bildstil hinzufügen
