Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to es translation catalogue (10 entries)

en: Suffix
es: Sufijo

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Default
es: Por defecto

en: Create
es: Crear

en: Width
es: Ancho

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
es: El nombre es usado en las URLs para las imágenes generadas. Use solamente caracteres alfanuméricos, guiones bajos (_) y guiones (-).

en: Image style
es: Estilo de imagen

en: Responsive Images
es: Imágenes adaptables

en: Responsive
es: Adaptable
