Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Suffix
it: Suffisso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Create
it: Crea

en: Width
it: Larghezza

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
it: Il nome viene usato nelle URL delle immagini generate. Usare solo caratteri alfanumerici minuscoli, underscore (_), e trattini (-).

en: Image style
it: Stile immagine

en: Force redirect
it: Forza ridirezione
