Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Suffix
ja: 接尾語

en: No
ja: いいえ

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Create
ja: 作成

en: Width
ja: 幅

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
ja: この名称は生成される画像のURLに使われます。英小文字・数字・アンダーライン・ハイフンのみ利用可能です。

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Force redirect
ja: 強制リダイレクト

en: Responsive
ja: レスポンシブ
