Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Suffix
oc: Sufix

en: No
oc: Non

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Create
oc: Crear

en: Width
oc: Largor

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
oc: Lo nom s'utiliza a les URLs dels imatges generades. Utilizatz solament caractèrs alfanumèrics en minúscula, jonhents baixos (_) e guionets(-).

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Force redirect
oc: Forcer la redireccion
