Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: No
pl: Nie

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Create
pl: Utwórz

en: Width
pl: Szerokość

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
pl: Nazwa jest dodawana do tworzonych plików. Dozwolone użycie jedynie małych liter i cyfr, podkreśleń (_) i łączników (-)

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Force redirect
pl: Wymuś przekierowanie

en: Responsive
pl: Responsywny

en: The human-readable description of this suffix
pl: Przyjazny dla użytkownika opis tego sufiksu.
