Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Suffix
pt: Sufixo

en: No
pt: Não

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Create
pt: Criar

en: Width
pt: Largura

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
pt: O nome é utilizado nas URLs das imagens geradas. Utilize apenas caracteres alfanuméricos minúsculos, underscores (_) e hifens (-).

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Force redirect
pt: Forçar redirecionamento

en: Responsive
pt: Responsivo
