Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Suffix
ru: Суффикс

en: No
ru: Нет

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Create
ru: Создать

en: Width
ru: Ширина

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
ru: Это имя используется в адресах генерируемых изображений. Используйте только строчные буквы, цифры, подчёркивание (_) и дефис (-).

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Force redirect
ru: Принудительная переадресация

en: Responsive
ru: Адаптивный
