Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Suffix
fr: Suffixe

en: No
fr: Non

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Create
fr: Créer

en: Width
fr: Largeur

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
fr: Le nom est utilisé dans les URLs des images générées. Utilisez seulement des caractères alphanumériques en minuscules, des tirets bas (_) et des traits d'union (-).

en: Image style
fr: Style d'image

en: Force redirect
fr: Forcer la redirection

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: The new styles have been created
fr: Les nouveaux styles ont été créés

en: Add responsive style
fr: Ajouter un style adaptatif

en: Add a responsive image style
fr: Ajouter un style d'image adaptatif
