Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Suffix
hu: Utótag

en: No
hu: Nem

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Create
hu: Létrehozás

en: Width
hu: Szélesség

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
hu: A megadott név az előállított képek webcímében szerepel, emiatt csak kisbetűt, számot, alulvonást (_) és kötőjelet (-) tartalmazhat.

en: Image style
hu: Képstílus

en: Force redirect
hu: Átirányítás kikényszerítése

en: Responsive Images
hu: Alkalmazkodó képek

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Force resize
hu: Átméretezés kikényszerítése

en: Reload on resize
hu: Átméretezéskor újratöltés

en: Suffixes
hu: Utótagok
