Responsive images and styles (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Suffix
uk: Суфікс

en: No
uk: Ні

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Create
uk: Створити

en: Width
uk: Ширина

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
uk: Назви, що використовуються в URL-адресах для генерованих зображень. Використовуйте лише абетково-цифрові символи, підкреслення (_) та дефіси (-).

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Force redirect
uk: Примусове переспрямування

en: Responsive Images
uk: Адаптивні зображення

en: Responsive
uk: Адаптивне
