Responsive images and styles (7.x-2.0-beta2) - en to cs translation catalogue (5 entries)

en: Groups
cs: Skupiny

en: Save
cs: Uložit

en: Create
cs: Vytvořit

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
cs: Jméno je použito v URL adresách pro generované obrázky. Použijte pouze malá písmena, čísla, podtržítka (_) a pomlčky (-).

en: Image style
cs: Styl obrázku
