Responsive images and styles (7.x-2.0-beta2) - en to ro translation catalogue (5 entries)

en: Groups
ro: Grupuri

en: Save
ro: Salvare

en: Create
ro: Crează

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
ro: Acest nume este folosit în URL pentru imaginile generate. Folosiți doar caractere alfanumerice minuscule, linii de subliniere (_) și cratime (-).

en: Image style
ro: Stil imagine
