Responsive images and styles (7.x-2.0-beta3) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Import
fa: ورود

en: Save
fa: ذخیره

en: Create
fa: ایجاد

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
fa: این نام برای تصاویر ایجاد شده در URL ها به کار می رود. تنها از حروف الفبایی و عددی، زیرخط (ـ)، و خط تیره (-) استفاده نمایید.

en: Image style
fa: سبک تصویر
