Responsive images and styles (7.x-2.0-beta3) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Groups
uk: Групи

en: Import
uk: Імпортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Create
uk: Створити

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
uk: Назви, що використовуються в URL-адресах для генерованих зображень. Використовуйте лише абетково-цифрові символи, підкреслення (_) та дефіси (-).

en: Image style
uk: Стиль зображення
