Responsive images and styles (7.x-2.0-beta2) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Groups
oc: Gropes

en: Save
oc: Enregistrar

en: Create
oc: Crear

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
oc: Lo nom s'utiliza a les URLs dels imatges generades. Utilizatz solament caractèrs alfanumèrics en minúscula, jonhents baixos (_) e guionets(-).

en: Image style
oc: Estil d'imatge
