Responsive Bartik D7 (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Text color
it: Colore del testo

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Featured
it: In evidenza

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main menu
it: Menu principale

en: Blue Lagoon (default)
it: Laguna Blu (predefinito)

en: Header top
it: Testata superiore

en: Header bottom
it: Testata inferiore

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Footer first column
it: Piè pagina - Prima colonna

en: Footer second column
it: Piè pagina - Seconda colonna

en: Footer third column
it: Piè pagina - Terza colonna

en: Footer fourth column
it: Piè pagina - Quarta colonna

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Triptych first
it: Primo elemento del trittico

en: Triptych middle
it: Elemento centrale del trittico

en: Triptych last
it: Ultimo elemento del trittico

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Sidebar background
it: Sfondo della barra laterale

en: Sidebar borders
it: Bordi della barra laterale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Plum
it: Prugna

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Ice
it: Ghiaccio
