Responsive Bartik D7 (7.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: Help
da: Hjælp

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Link color
da: Linkfarve

en: Featured
da: Anbefalet

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Blue Lagoon (default)
da: Blue Lagoon (standard)

en: Header top
da: Sidehovede top

en: Header bottom
da: Sidehovede bund

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Footer first column
da: Footer første spalte

en: Footer second column
da: Footer anden spalte

en: Footer third column
da: Footer tredje spalte

en: Footer fourth column
da: Footer fjerde spalte

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Triptych first
da: Triptykon første

en: Triptych middle
da: Triptykon midt

en: Triptych last
da: Triptykon sidste

en: Main background
da: Baggrund

en: Sidebar background
da: Sidebar baggrund

en: Sidebar borders
da: Sidebar rammer

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Plum
da: Blommefarvet

en: Title and slogan
da: Titel og slogan

en: Firehouse
da: Brandstation

en: Ice
da: Is

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
da: Et fleksibelt tema med mange regioner, nem tilpasning af farver og et responsivt, mobile-first layout.
