Responsive Bartik D7 (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: Help
ja: ヘルプ

en: Menu
ja: メニュー

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Text color
ja: テキストの色

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Link color
ja: リンクの色

en: Featured
ja: 主な

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Blue Lagoon (default)
ja: Blue Lagoon (デフォルト)

en: Header top
ja: ヘッダー上部

en: Header bottom
ja: ヘッダー下部

en: Slate
ja: スレート

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Footer first column
ja: フッターの1番目のカラム

en: Footer second column
ja: フッターの2番目のカラム

en: Footer third column
ja: フッターの3番目のカラム

en: Footer fourth column
ja: フッターの4番目のカラム

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Triptych first
ja: トリプテック　先頭

en: Triptych middle
ja: トリプティック　中央

en: Triptych last
ja: トリプティック　最後

en: Main background
ja: メインバックグラウンド

en: Sidebar background
ja: サイドバーの背景

en: Sidebar borders
ja: サイドバーボーダー

en: Footer background
ja: フッターの背景

en: Plum
ja: プラム

en: Title and slogan
ja: タイトルとスローガン

en: Firehouse
ja: ファイヤーハウス

en: Ice
ja: アイス

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
ja: 多くのリージョンを持ったレスポンシブでモバイルファーストなレイアウトの色設定が可能な柔軟なテーマ
