Responsive Bartik D7 (7.x-1.0-beta2) - en to vi translation catalogue (33 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Content
vi: Nội dung

en: Comments
vi: Bình luận

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Footer
vi: Phần chân

en: Text color
vi: Màu chữ

en: Add new comment
vi: Viết bình luận

en: Link color
vi: Màu liên kết

en: Featured
vi: Tính năng

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: Main menu
vi: Trình đơn chính

en: Blue Lagoon (default)
vi: Blue Lagoon (mặc định)

en: Header top
vi: Đầu đề trên

en: Header bottom
vi: Đầu đề dưới

en: Page top
vi: Đầu trang

en: Page bottom
vi: Cuối trang

en: Sidebar first
vi: Sidebar đầu tiên

en: Secondary menu
vi: Trình đơn phụ

en: Footer first column
vi: Cột đầu tiên ở phần chân trang web

en: Footer second column
vi: Cột thứ 2 ở phần chân

en: Footer third column
vi: Cột thứ 3 ở phần chân

en: Footer fourth column
vi: Cột thứ 4 ở phần chân

en: Highlighted
vi: Nổi bật

en: Sidebar second
vi: Sidebar thứ hai

en: Triptych first
vi: Triptych đầu tiên

en: Triptych middle
vi: Triptych giữa

en: Triptych last
vi: Triptych cuối

en: Main background
vi: Màu nền phần nội dung chính

en: Sidebar background
vi: Màu nền thanh bên

en: Sidebar borders
vi: Đường viền thanh bên

en: Footer background
vi: Màu nền phần chân

en: Title and slogan
vi: Tiêu đề và khẩu hiệu
