Responsive Bartik D7 (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (39 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Content
sv: Innehåll

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Help
sv: Hjälp

en: Menu
sv: Meny

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Text color
sv: Textfärg

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Link color
sv: Länkfärg

en: Featured
sv: Framhävd

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Blue Lagoon (default)
sv: Blå lagun (förvald)

en: Header top
sv: Sidhuvud - överst

en: Header bottom
sv: Sidhuvud - nederst

en: Slate
sv: Skiffer

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: Secondary menu
sv: Sekundär meny

en: Footer first column
sv: Första kolumnen för sidfot

en: Footer second column
sv: Andra kolumnen för sidfot

en: Footer third column
sv: Tredje kolumnen för sidfot

en: Footer fourth column
sv: Fjärde kolumnen för sidfot

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Sidebar second
sv: Andra sidospalt

en: Triptych first
sv: Första triptyk

en: Triptych middle
sv: Mittentriptyk

en: Triptych last
sv: Sista triptyk

en: Main background
sv: Huvudbakgrund

en: Sidebar background
sv: Bakgrund för sidospalt

en: Sidebar borders
sv: Kant för sidospalt

en: Footer background
sv: Sidfotens bakgrund

en: Plum
sv: Plommon

en: Title and slogan
sv: Titel och slogan

en: Firehouse
sv: Brandstation

en: Ice
sv: Is

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
sv: Ett flexibelt, färgbart tema med många regioner och en responsiv layout avsedd för mobiler.
