Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta1) - en to jv translation catalogue (15 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Tags
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Category
jv: Kategori

en: Contact
jv: Kontak

en: Site slogan
jv: Sesanti situs

en: Slide
jv: Geser

en: Block body
jv: Isi blok

en: About
jv: Ngenani

en: Save and continue
jv: Simpen lan lanjutaké

en: Main menu
jv: Menu utama

en: Basic page
jv: Kācā dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
jv: Gunaknā <em>kācā dhasar</em> kanggo kontèn statis Sampéyan, kaya déné kācā 'Ngenani aku'.
