Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Tags
nl: Labels

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Archive
nl: Archief

en: Site slogan
nl: Slogan van de website

en: Slide
nl: Schuiven

en: Block body
nl: Blokinhoud

en: About
nl: Over

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: About Us
nl: Over ons
