Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته

en: Archive
fa: آرشیو

en: Contact
fa: تماس

en: Site slogan
fa: شعار سایت

en: About
fa: درباره

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.
