Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Image
de: Bild

en: Category
de: Kategorie

en: Archive
de: Archiv

en: Contact
de: Kontakt

en: Site slogan
de: Slogan der Website

en: Block body
de: Blockinhalt

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: About
de: Über

en: Save and continue
de: Speichern und fortfahren

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
de: Das <em>Hauptmenü</em> wird oft benutzt, um die Hauptbereiche der Website anzuzeigen, häufig in einer Top-Navigationsleiste.

en: Basic page
de: Einfache Seite

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
de: <em>Einfache Seiten</em> sind für statischen Inhalt gedacht, z. B. eine „Über uns“-Seite.

en: All rights reserved.
de: Alle Rechte vorbehalten.

en: About Us
de: Über uns
