Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta2) - en to el translation catalogue (18 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Image
el: Εικόνα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Slide
el: Κύλιση

en: Block body
el: Σώμα του μπλοκ

en: About
el: Περί

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
el: Το <em>Κύριο</em> μενού χρησιμοποιείται σε πολλές ιστοσελίδες για να δείχνει τις κεντρικές ενότητες της ιστοσελίδας, συχνά σε ένα μενού πλοήγησης στην κορυφή.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.
