Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Tags
hi: उपनाम

en: Image
hi: चित्र

en: Category
hi: वर्ग

en: Archive
hi: पुरालेख

en: Contact
hi: संपर्क

en: Site slogan
hi: निर्माण - स्थान का नारा

en: Block body
hi: ब्लॉक का मुख्य भाग

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: About
hi: के बारे में

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Basic page
hi: मूल पृष्ठ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hi: अपनी स्थैतिक सामग्री के लिए <em> मूल पृष्ठ </ em> का उपयोग करें, जैसे कि 'हमारे बारे में' पृष्ठ।
