Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: Archive
pt: Arquivar

en: Contact
pt: Contato

en: Site slogan
pt: Slogan do site

en: Block body
pt: Corpo do bloco

en: About
pt: Sobre

en: Save and continue
pt: Salvar e continuar

en: Main menu
pt: Menu principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pt: O menu <em>Principal</em> é usado em vários sites para apresentar sessões mais importantes do site, frequentemente na barra de navegação no topo.

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use <em>páginas básicas</em> para seu conteúdo estático, como uma página 'Sobre nós'.

en: All rights reserved.
pt: Todos os direitos reservados.

en: About Us
pt: Sobre nós
