Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta4) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Archive
da: Arkiv

en: Contact
da: Kontakt

en: Site slogan
da: Sitets slogan

en: Block body
da: Indhold

en: About
da: Om

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.
