Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta4) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Image
oc: Imatge

en: Category
oc: Categoria

en: Contact
oc: Contacte

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Block body
oc: Còs del blòt

en: About
oc: A prepaus

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Main menu
oc: Menú principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
oc: Lo <em>menú Principal</em> es fréquemment utilizat per afichar les sections importantes del site, souvent dins la barre de navigacion de haut de pagina.

en: Basic page
oc: Pagina de basa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
oc: Utilizatz <em>paginas basicas</em> per vòstre contengut estatic, coma una pagina 'Qual sèm'.
