Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta4) - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Tags
pl: Tagi

en: Image
pl: Obraz

en: Category
pl: Kategoria

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: Contact
pl: Kontakt

en: Site slogan
pl: Slogan witryny

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Block body
pl: Treść bloku

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: About
pl: O stronie

en: Save and continue
pl: Zachowaj i kontynuuj

en: Main menu
pl: Menu główne

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pl: <em>Główne</em> menu wykorzystywane jest na wielu witrynach do pokazywania najważniejszych sekcji serwisu, często w górnej części witryny.

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.
