Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta4) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Tags
tr: Etiketler

en: Image
tr: Resim

en: Category
tr: Kategori

en: Archive
tr: Arşiv

en: Contact
tr: İletişim

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: Features
tr: Özellikler

en: Block body
tr: Blok gövdesi

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: About
tr: Hakkında

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Main menu
tr: Ana menü

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
tr: Bir çok sitede kullanılan ve genellikle üst gezinti menüsünde bulunan <em>Ana</em> menü sitenin ana bölümlerini gösterir.

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.
