Responsive blog theme installation profile (7.x-1.0-beta4) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Tags
uk: Теґи

en: Image
uk: Зображення

en: Category
uk: Категорія

en: Archive
uk: Архів

en: Contact
uk: Контакт

en: Site slogan
uk: Гасло сайту

en: Features
uk: Властивості

en: Slide
uk: Сковзання

en: Block body
uk: Вміст блоку

en: Copyright
uk: Авторські права

en: About
uk: Про модуль

en: Save and continue
uk: Зберегти та продовжити

en: Main menu
uk: Головне меню

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: All rights reserved.
uk: Всі права захищені.
