Responsive blog theme installation profile (7.x-1.1) - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Tags
cs: Štítky

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: Archive
cs: Archiv

en: Contact
cs: Kontakt

en: Site slogan
cs: Slogan webu

en: Block body
cs: Tělo bloku

en: About
cs: Popis

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Main menu
cs: Hlavní menu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
cs: <em>Hlavní</em> menu na mnoha stránkách zobrazuje hlavní sekce stránek a často se nachází v horní navigační liště.

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.
